Máme rádi svatební sušenky (cookies), a proto je i sbíráme. Některé koláčky jsou nezbytné, o těch dalších si můžete sami rozhodnout ZDE.

Moje cena je 40 Kč
Moje cena je 40 Kč
Moje cena je 41 Kč

Technologie výroby
Technologie výroby

 

Technologie dotisku textů na svatební oznámení

Nejčastější technologií dotisku svatebních textů u námi dodávaných svatebních oznámení je digitální tisk (barva matná). K této technologii není potřeba raznice, což snižuje náklady na tisk. Touto technologií je možné potisknout všechny námi nabízené vzory.

Další technologií tisku je horká ražba - ražba přes fólii (termoražba), která se tiskne pomocí štočku (raznice). Výroba raznice je velice finančně nákladná, což také zvyšuje celkové náklady na tisk.

Vzory svatebních oznámení, na které je možné tisknout termoražbou jsme zařadili do katalogu Elegantní a Luxusní svatební oznámení.

Termoražba (horká ražba)

Ražba je výrobní technologie přenosu písma na podkladový materiál pomocí štočku (raznice) za působení tepla a vysokého tlaku přes fólii. Barva potisku je dána barevnou škálou používaných fólií. Fólie pro ražbu lze rozdělit do tří kategorií: pigmentové (pastelové), metalické (včetně zlaté a stříbrné) a holografické. Uvedená technologie umožňuje natisknout skutečně zlatou barvu, kterou není možné vytisknout digitálními tiskárnami nebo ofsetem.

K této technologii je potřeba vyrobit štoček (raznici). Výroba raznice je velice finančně nákladná, což zvyšuje celkové náklady na tisk.

Digitální tisk (matná barva)

Digitální tisk je dnes velmi rozšířená výrobní technologie tisku. Umožňuje bez dalších mezikroků vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače. Digitální tisk je v současné době v mnoha případech nahrazen tiskem ofsetovým. Je prováděn většinou na bázi laserového tisku suchými tonery a vosky. Při digitálním tisku se nanáší tonerový prášek na papír a tam se zapéká. Výhodou tisku je rychlost. Digitální tisk lze použít na hladké, ale i strukturované papíry i s vyšší gramáží. Také je možno digitální tisk doplnit o další tiskařské technologie např. slepotisk, tvarový tisk, digitální výsek.

K této technologii není potřeba žádná raznice, což snižuje náklady na tisk.

 

Technologie výroby svatebních oznámení

Pro dosažení dokonalého vzhledu svatebního oznámení se používají pouze kvalitní materiály a technologie. Mezi výrobní technologie patří digitální výsek, slepotisk, reliéfní tisk, tvarový výsek, digitální tisk.

Tvarový výsek

Tvarový výsek je výrobní technologie, která upravuje tiskoviny do konečné podoby. Je k němu zapotřebí vyrobit výsekovou formu. Tato technika za použití výsekového nástroje, lisu a vysokého tlaku vysekává z papíru požadovaný tvar. Protože je požadovaný motiv vysekáván tlakem, nelze tak docílit zcela přesný detail vzoru.

Digitální výsek

Digitální výsek představuje výrobní laserovou technologii, která umožní velmi přesné vyřezávání složitých tvarů bez použití výsekových nástrojů. Digitální výsek funguje pomocí počítačem vedené stopy, která provádí vlastní řez laserovým paprskem. Digitální výsek je vhodnou technologií pro zpracování produktů, ve kterých jsou jemné a složité tvary vzorů. Díky této přesné technologii můžeme vytvořit složité tvary s ostrými úhly a i velmi malé objekty.

Slepotisk

Slepotisk je speciální formou ražby. Pro tuto techniku je charakteristické, že je ražba bez fólie. To znamená, že požadovaný motiv je do grafického papíru vytlačen pomocí ručně ryté mosazné raznice nebo tiskovou formou bez barvy. Získává se tím plasticita a lom světla na plochách dodává výrobku neobvyklý efekt.

Reliéfní ražba (tisk)

Reliéfní tisk je speciální výrobní technologie, která dodá každému svatebnímu oznámení vysokou exkluzivitu. Tato technika se tiskne za pomoci tlaku a tepla a používá se ručně dorývané tiskové formy. V tiskařském lisu se při vysoké teplotě nanáší přes štoček fólie. Ta může mít zlatý, stříbrný nebo i jiný metalický povrch. Tím metoda reliéfního tisku vytváří na svatebním oznámení detailní prokreslení tisku nebo motivu.

OGEwZD