Máme rádi svatební sušenky (cookies), a proto je i pečeme.

top

Cena s potiskem 65 Kč
Cena s potiskem 33 Kč
Cena s potiskem 43 Kč

popular

Cena s potiskem 20 Kč
Cena s potiskem 25 Kč
Cena s potiskem 25 Kč

Technologie tisku
Technologie tisku

 

 

Nabízíme 3 technologie tisku. Nejčastější technologií dotisku svatebních textů u námi dodávaných svatebních oznámení je digitální tisk (barva matná). K této technologii není potřeba raznice, což snižuje náklady na tisk. Touto technologií je možné potisknout všechny námi nabízené vzory.

Další dvě technologie tisku - horká ražba, termoražba (ražba přes fólii) a termografický tisk s 3D efektem (termografie) se tisknou za pomocí štočků (raznic). Výroba raznice je velice finančně nákladná, což také zvyšuje celkové náklady na tisk.

Vzory svatebních oznámení, na které je možné tisknout těmito technologiemi, jsme zařadili do katalogu 1.

U vzorů v katalogu 2 je možné rovněž tyto technologie použít. V tomto katalogu je to již podmíněno jednorázovým poplatkem za výrobu raznic.

Ceny za raznice se rozdělují do 3 kategorií – podle velikosti/délky textu vyleptaného na raznici.

Malá raznice 350 Kč, střední raznice 480 Kč, velká raznice 600 Kč.

 

V předkalkulaci v objednávkovém formuláři se však cena za výrobu raznice při tisku termoražbou nebo termografií (pouze katalog 2) nezobrazí. O tyto ceny bude cenová kalkulace z objednávky upravena a zaslána spolu s grafickým náhledem ke schválení.

 

Termografie (3D efekt)

Termografie je velmi zajímavá technologie. Jedná se o konečnou úpravu tisku, ke které je potřebná raznice (štoček) s motivem nebo textem. Při této výrobní technologii se do míst textu, kde je čerstvě natištěná barva, nanese plastový granulát, který se následně za působení vysoké teploty zapeče. Termografický tisk vytváří lesklý a na dotyk plastický tisk s 3D efektem. Termotisk dodá svatebnímu oznámení luxusní vzhled a 3D efekt.

K této technologii je třeba připočíst v cenové kalkulaci jednorázový poplatek za výrobu štočku (raznice).

 

Horká ražba (termoražba)

Ražba je výrobní technologií, která přenáší písmo na podkladový materiál pomocí štočku (raznice), za působení tepla a vysokého tlaku přes pigmentovou nebo metalickou fólii. Barva potisku je dána barevnou škálou používaných fólií. Uvedená technologie umožňuje natisknout skutečně zlatou barvu, kterou není možné vytisknout digitálními tiskárnami nebo ofsetem.

K této technologii je třeba připočíst v cenové kalkulaci jednorázový poplatek za výrobu štočku (raznice).

 

Digitální tisk (matná barva)

Digitální tisk je dnes velmi rozšířená výrobní technologie tisku. Umožňuje bez dalších mezikroků vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače. Digitální tisk je v současné době v mnoha případech nahrazen tiskem ofsetovým. Je prováděn většinou na bázi laserového tisku suchými tonery a vosky. Při digitálním tisku se nanáší tonerový prášek na papír a tam se zapéká. Výhodou tisku je rychlost. Digitální tisk lze použít na hladké, ale i strukturované papíry i s vyšší gramáží. Také je možno digitální tisk doplnit o další tiskařské technologie např. slepotisk, tvarový tisk, digitální výsek.

K této technologii není potřeba žádná raznice, což snižuje náklady na tisk.

 

        

Technologie výroby svatebních oznámení

 

Pro dosažení dokonalého vzhledu svatebního oznámení se používají pouze kvalitní materiály a technologie. Mezi výrobní technologie patří digitální výsek, slepotisk, reliéfní tisk, tvarový výsek, digitální tisk.

 

Tvarový výsek

Tvarový výsek je výrobní technologie, která upravuje tiskoviny do konečné podoby. Je k němu zapotřebí vyrobit výsekovou formu. Tato technika za použití výsekového nástroje, lisu a vysokého tlaku vysekává z papíru požadovaný tvar. Protože je požadovaný motiv vysekáván tlakem, nelze tak docílit zcela přesný detail vzoru.    

    

Digitální výsek

Digitální výsek představuje výrobní laserovou technologii, která umožní velmi přesné vyřezávání složitých tvarů bez použití výsekových nástrojů. Digitální výsek funguje pomocí počítačem vedené stopy, která provádí vlastní řez laserovým paprskem. Digitální výsek je vhodnou technologií pro zpracování produktů, ve kterých jsou jemné a složité tvary vzorů. Díky této přesné technologii můžeme vytvořit složité tvary s ostrými úhly a i velmi malé objekty.

 

Slepotisk

Slepotisk je speciální formou ražby. Pro tuto techniku je charakteristické, že je ražba bez fólie. To znamená, že požadovaný motiv je do grafického papíru vytlačen pomocí ručně ryté mosazné raznice nebo tiskovou formou bez barvy. Získává se tím plasticita a lom světla na plochách dodává výrobku neobvyklý efekt.

 

Reliéfní ražba (tisk)

Reliéfní tisk je speciální výrobní technologie, která dodá každému svatebnímu oznámení vysokou exkluzivitu. Tato technika se tiskne za pomoci tlaku a tepla a používá se ručně dorývané tiskové formy. V tiskařském lisu se při vysoké teplotě nanáší přes štoček fólie. Ta může mít zlatý, stříbrný nebo i jiný metalický povrch. Tím metoda reliéfního tisku vytváří na svatebním oznámení detailní prokreslení tisku nebo motivu.

 

MzkzYWZi