Máme rádi svatební sušenky (cookies), a proto je i pečeme.

top

Cena s potiskem 43 Kč
Cena s potiskem 48 Kč
Cena s potiskem 33 Kč

popular

Cena s potiskem 20 Kč
Cena s potiskem 20 Kč
Cena s potiskem 20 Kč

Otázky & odpovědi
Otázky & odpovědi

 

 

Ještě před výběrem svatebních oznámení byste měli mít jasnou představu o tom, v jakém stylu se Váš svatební den ponese: formálním, neformálním, klasickém, romantickém, historickém, zahradním …
 
Velmi důležité je i rozhodnutí o barevném ladění svatby. Proto neméně podstatné je i výběr typu a barvy písma.   
Pokud některé námi nabízené svatební oznámení splňuje Vaše představy, vězte, že i samotný tisk textu má svá pravidla.   
Jména snoubenců se zpravidla uvádějí v horní části a píší se bez titulů. Svatba je soukromá událost, a proto své tituly nechte jen pracovním vizitkám a na svatbě na ně zapomeňte.  
Jsou-li jména umístěna pod sebou, první se píše jméno nevěsty, pak teprve ženicha. Při uvedení jmen snoubenců vedle sebe jméno nevěsty má místo vlevo, ženichovo vpravo. Jména se mohou (ale nemusí) spojovat znakem "&" nebo spojkou "a", nikdy ne čárkou!  
Obvykle na oznámení nechybí informace o datu, hodině a místě konání svatby. V případě, že si nepřejete širší účast přihlížejících na svatbě, může být pouze uvedeno, že dne … budete oddáni.  
Adresy na svatební oznámení se mohou, ale nemusí uvádět. Pokud se rozhodnete pro jejich uvedení, vězte, že se zásadně uvádějí bez PSČ.  
Pokud mají snoubenci již společnou adresu, uvádí se pouze jednou.  
Jakékoli zkratky na svatební oznámení jsou nevhodné, rovněž u data se název měsíce vypisuje slovy.  
Vlastní text oznámení napoví mnohé o svatbě – stále ještě se velmi používá tradiční zdvořilostní formulace "dovolují si oznámit, … " Mohou se však objevit i méně obvyklé texty "Můj táta si bere moji mámu…".  
Citáty (motta) si stále nacházejí místo na svatebních oznámeních. Kromě námi nabízených mott je možné citát nahradit oblíbeným rčením, datem seznámení,… - zkrátka něčím, co snoubence charakterizuje.  
Je dobré mít v objednaných počtech svatebních oznámení rezervu, například proti poškození. 

 

 • Je možné si přijít vybrat nebo vyzvednout svatební oznámení osobně?

Provozujeme pouze internetový obchod, celou naši nabídku prezentujeme na svých webových stránkách. Nedisponujeme prodejními ani vlastními ukázkovými prostory. Z tohoto důvodu osobní výběr nebo odběr svatebních tiskovin na adrese sídla firmy není možný.  

 

 •  Kdy a jak je tedy možné svatební oznámení objednat?

Vzhledem k tomu, že provozujeme pouze internetový prodej svatebních tiskovin, je možné objednávat on-line 24 hodin denně na našich webových stránkách https://www.svatebnioznameni.net.

Ihned po odeslání objednávky se zobrazí potvrzovací stránka s informací, že objednávka čeká ve frontě ke zpracování.

Současně by na uvedený email v objednávce měla dorazit kopie objednávky. Doporučujeme ještě jednou vše řádně zkontrolovat, v případě chyby nás kontaktovat na info@svatebnioznameni.net.

Pokud však kopie objednávky na email nedorazí, kontaktujte nás.

 

 •  Co znamená, že objednávka čeká ve frontě na zpracování?

Náš systém přijímá objednávky nepřetržitě. Zpracování objednávek, výroba a expedice probíhá však pouze v pracovních dnech od 8.00 – 16.00 hodin. Pokud byla objednávka vytvořena mimo pracovní dobu, začneme na objednávce pracovat v nejbližší možný pracovní den.

 

 • Musím použít vaše webové stránky pro zaslání objednávky?

Nemusíte. Objednávku je možné zaslat emailem, ve kterém vypíšete veškeré potřebné údaje pro tisk (jména snoubenců, svatební text, datum, čas a místo svatby, typ a barvu písma, počet kusů, …).

 

 •  Jaká je výrobní lhůta?

Na základě potvrzení a schválení korektury svatebních tiskovin k tisku se zakázka vytiskne v co nejkratším možném termínu, nejpozději však do 10 - 15 pracovních dnů.

Doba potřebná k vytištění závisí na vytíženosti ve výrobě a na výrobní složitosti svatebních tiskovin. Mimo svatební sezónu mohou být výrobní lhůty kratší. Ve svatební sezóně a v době dovolených naopak delší.

V případě expresní zakázky, která je podmíněna jednorázovým příplatkem 500 Kč,

je termín zhotovení do 7 pracovních dnů od odsouhlasení korektury a schválení k tisku.

 

Pokud žádáte expresní výrobu svatebních oznámení, odešlete objednávku a telefonicky nás kontaktujte. 

Při expresní výrobě věnujte zvýšenou pozornost kontrole objednávky (pravopisu atd.), aby se omezil počet korektur a nedocházelo ke zbytečnému zdržování.

 

 •  Co je to korektura?

Korektura je grafický náhled Vámi zvoleného textu. Nejedná se o elektronickou podobu svatebního oznámení, ale pouze o textovou korekturu ke kontrole a grafické rozložení textu. Grafický návrh zasíláme buď jako text na bílém podkladu nebo jako podklad je použit obrázek daného oznámení (někdy jen v černobílé podobě).

Při korektuře je nutné zkontrolovat jak grafickou, tak gramatickou část textu. Text není ručně přepisován, ale je kopírován z objednávky přesně v podobě, v jaké ho kupující dodá. Při reklamaci nebereme v potaz vypsanou objednávku, ale odsouhlasený návrh. 

 

 •  Kdy můžu očekávat korekturu?

O zahájení zpracování objednávky je kupující informován emailem. Podklady z objednávky se předávají grafikovi ke zpracování. Připravená korektura ke schválení spolu s cenovou kalkulací je kupujícímu zaslána na uvedený email v objednávce nejpozději do 3 - 4 pracovních dnů.

 

 • Jak dlouho trvá korektura?

Toto je individuální. U některých objednávek stačí snoubencům pouze jedna korektura, u některých je jich potřeba více.

Pokud žádáte změnu v náhledu, napište ji jako reakci na zaslaný email s korekturou, aby byla zachována historie komunikace. Nejpozději do dvou pracovních dnů zašleme opravený náhled k dalšímu vyjádření.

Na přijetí žádosti o změnu v náhledu neodpovídáme, zasíláme až upravený náhled.

Grafický návrh a další dvě úpravy/korektury náhledu svatebních tiskovin vytvořené na základě požadavků kupujícího jsou bezplatné. Každá další korektura - zaslání nových náhledů emailem (ne z viny prodávajícího) - je zpoplatněna částkou 200 Kč.

 

 • Je korektura povinná?

Ano, korektura je povinná. Předejde se tak možným grafickým nebo gramatickým chybám před tiskem svatebního oznámení.

 

 • Opravujete pravopisné chyby nebo překlepy v objednávce?

Text není ručně přepisován, ale je kopírován z objednávky přesně v podobě, v jaké ho kupující dodá. Grafik pouze přenese text do požadovaného fontu a upraví grafickou úpravu textu. Při úpravě řádkování v náhledu může dojít k umazání písmene, proto doporučujeme kontrolu nejen grafickou, ale i textovou.

Neznáme záměry snoubenců a často se stává, že zákazník požaduje v textu použít místní nářečí nebo slova či obraty vlastní komunity. Pokud bychom tyto, z našeho hlediska pravopisné chyby odstranili, byl by poté text špatně. Proto je správnost textu zcela v rukou snoubenců. Pokud si ale nějaké chyby všimneme, samozřejmě na ni upozorníme a je na snoubencích, kterou variantu si zvolí.

 

 • Co je to schválení k tisku?

Pokud jste se zaslaným návrhem spokojeni, je nutné nám schválení zaslat písemně jako reakci na zaslaný email s korekturou, aby byla zachována historie komunikace.

Pokud si vybíráte ze dvou náhledů, je nutné uvést, o kterou variantu se jedná (A nebo B), popř. o který font (náhled ve fontu Kastler).

Schválení prosíme napsat zcela jasně a jednoznačně – "Schvalujeme konkrétní náhled k tisku a souhlasíme s cenovou kalkulací za zakázku".

Odpověď, že se návrh líbí, pro nás neznamená pokyn k tisku. Telefonické odsouhlasení grafického náhledu a celkové ceny není možné!

 

 • Co je to expedice?

Jedná se o termín, kdy je zakázka předána přepravní společnosti, nikoli doručena na adresu. 
V den expedice zasíláme na uvedený email v objednávce informaci o předání zakázky přepravci a číslo zásilky s odkazem pro sledování zásilky na stránkách přepravce.

Zásilky zasíláme buď jako Balík do ruky nebo Doporučenou zásilku. V obou případech je zásilka doručována následující pracovní den po předání přepravci, nejpozději však do sedmi pracovních dnů.

Za pozdní doručení nezodpovídáme. Dodání je zcela v kompetenci přepravce.

 

 • Jaké služby k odesílání zakázek využíváte?

Zásilky zasíláme výhradně pomocí České pošty. 

 

 • Jaké nabízíte způsoby platby?

Nabízíme na výběr ze dvou možností:

 • Platba dobírkou
 • Platba bankovním převodem po odsouhlasení korektury
 • Je možné si nechat vyrobit svatební oznámení tzv. "na míru"?

Svatební oznámení tzv. "na míru" nevyrábíme. Snoubenci si mohou vybírat pouze ze vzorů svatebních oznámení, které máme v nabídce na našich webových stránkách. 

 

 • Je možné změnit papír svatebního oznámení, barvu nebo motiv?

V nabídce máme dva typy svatebních oznámení:

 • Svatební tiskoviny, které jsou již předem vyrobeny v takovém provedení, v jakém je vidíte na webových stránkách.   
  Druh a barva papíru, barva mašle nebo obrázek (motiv) již na takovém svatebním oznámení změnit nelze. Na takto vyrobené svatební oznámení se již pouze tiskne Vámi vybraný text, vybírat lze tedy pouze barvu a typ písma. Upozorňujeme, že zadní strana některých předem vyrobených tiskovin je potištěna označením výrobku a logem výrobce, a tato skutečnost nemůže být důvodem k reklamaci.
 • Svatební oznámení, u kterého je možné změnit barvu papíru, mašle. Tuto informaci najdete u daných vzorů.
 • Jsou ke každému oznámení dodávány i designově shodné pozvánky ke stolu?

U většiny vzorů máme ke svatebnímu oznámení i shodnou pozvánku ke stolu, jmenovku ke stolu, popř. další tiskoviny. Máme však v nabídce i oznámení, ke kterým další tiskoviny nemáme. Jako pozvánku ke stolu pak nabízíme jednoduchou kartu z podobného papíru jako je svatební oznámení. Tato informace je u daných vzorů uvedena.

 

 • Jaké je minimální množství svatebních oznámení?

Minimální počet je v rozmezí od 15 ks do 30 ks. Informaci k počtu kusů najdete v úvodu jednotlivých katalogů.


Při požadavku menšího počtu kusů než je minimální počet, je účtován jednorázový příplatek za nestandardní (malonákladový) počet kusů ve výši 400 Kč

 

 • Jaké je minimální množství pozvánek ke stolu?

U většiny katalogů není počet kusů u pozvánek ke stolu omezen.

Pouze u katalogů 1 a 2 jsou, z důvodu možnosti výběru technologie tisku (digitální tisk, termoražba, termografie), určitá omezení v počtech kusů.

Informaci o počtech kusů najdete v úvodu jednotlivých katalogů.

 

 • Je možné změnit počty objednaných kusů?

Pokud nebyl dán souhlas k tisku, je možné počty kusů u jednotlivých tiskovin měnit. Pokud byl náhled již odsouhlasen a zakázka předána do výroby, je nutné zjistit, zda objednávka čeká v tiskové frontě nebo již byly zahájeny tiskařské práce. V případě potřeby nás kontaktujte.

 

 • Kolik svatebních oznámení si máme objednat?

Doporučujeme objednat si vždy o pár kusů navíc. Při dotisku se účtuje jednorázový manipulační poplatek 100 Kč, jelikož je nutné celou zakázku nastavit znovu k tisku.

 

 • Co je to příprava tisku?

Jedná se o práci v pozadí objednávky, jako je řez papíru, nastavení tiskového stroje před tiskem a ostatní činnosti související s tiskem.

 

Cena za přípravu tisku není započítána do cenové kalkulace automaticky, snoubenci ji zaškrtávají sami v levé části košíku, kde zaškrtnou danou "Přípravu tisku" dle objednaných druhů tiskovin (popis u každé přípravy tisku v závorce).

V ceně přípravy tisku není zahrnuta druhá varianta svatebních oznámení. O tento úkon ve výši 350 Kč bude cenová kalkulace z objednávky upravena a zaslána spolu s grafickým náhledem ke schválení.

 

 • Je nutné mít svůj vlastní text a motto?

Není. V hlavním menu a na pravé straně najdete odkazy (ikonky) "texty" a "motta", v nichž si můžete vybrat z naší nabídky. 

U svatebních mott jsou uvedeny také, pokud jsou nám známi, autoři. Nepřebíráme zodpovědnost za pravopisnou ani obsahovou správnost uváděných mott a citátů.

Do objednávkového formuláře je nutné vybraný text přepsat, popř. zkopírovat a doplnit potřebné údaje (datum, čas a místo svatby).

Do textu uveďte jen ty údaje, které chcete na svatebním oznámení mít. Pokud si nepřejete mít na oznámení např. adresu, v objednávkovém formuláři ji neuvádějte.

 

 • Je možné si nechat natisknout svůj vlastní text?

Text i motto na svatební oznámení je možné změnit dle Vašeho přání. Je ale potřeba brát zřetel na požadované množství textu a velikost vybraného svatebního oznámení. V případě rozsáhlého textu bude velikost písma adekvátně přizpůsobena velikosti oznámení, v tom případě může ale dojít ke špatné čitelnosti textu. 

 

 • Je možné tisknout text i v cizím jazyce?

Ano je, v takovém případě je nutné text zaslat již přeložený do daného cizího jazyka v prosté textové podobě, ne jako přílohu mailu.

Ne všechny typy fontů, které máme v nabídce, obsahují všechny znaky daného jazyka, proto je někdy při volbě typu písma nutný kompromis a vždy je nutná pečlivá kontrola grafického návrhu ze strany snoubenců. Se slovenskými ani s anglickými texty problémy nejsou. Ve francouzských textech je při korektuře zapotřebí dbát na pečlivou kontrolu znaků é s opačnou čárkou a znaků s převrácenými stříškami, protože v zadání nebývají zobrazeny správně a grafik je musí ručně opravovat. Azbuku můžeme vysadit jen v několika málo typech písem.
 
U tisku svatebních oznámení ve více jazycích je nutné dodržet minimální počet kusů u každého jazyka a počítat s platbou za přípravu tisku, popř. za výrobu raznice pro tisk, za každou jazykovou mutaci zvlášť. 

 

 • Je možné tisknout text i v minulém čase?

Téměř všechny námi nabízené texty se mohou psát i v čase minulém. Popřípadě je možné uvést svůj vlastní text. Někteří snoubenci připravují oznámení ve dvou provedeních - s textem "budou oddáni" a "byli oddáni". V tomto případě musíte počítat u obou textů s minimálním množstvím kusů a s dvojí cenou za přípravu tisku, popř. za výrobu raznice pro tisk. 

 

 • Je možné tisknout oboustranně?

Bohužel, oboustranný tisk svatebních tiskovin není možný.

 

 • Je možné si zvolit typ písma dle vlastních představ?

Není. Je nutné vybírat z naší nabídky. Na produktové stránce každého vzoru svatebních oznámení najdete v horní části ukázku nejvíce žádaných fontů pro daný katalog. V hlavním menu a na pravé straně najdete odkaz (ikonku) "fonty a barvy". Zde se můžete dle daného katalogu podívat i na jednotlivé fonty psané v textech.  

Většina fontů je použitelná pro celý text. Ovšem velmi ozdobná písma zvolte jen pro iniciály nebo křestní jména, případně i pro příjmení a pro zbývající text vyberte písmo jiné. Nejlépe vypadá kombinace ozdobného písma s fontem tiskacím.

Fonty je možné kombinovat. Pokud máte zájem o kombinaci dvou fontů, v roletce u daného svatebního oznámení uveďte pouze jeden font a v "Údajích pro tisk", v sekci "Poznámka pro nás", specifikujte daný požadavek.

 

 • Je možné si zvolit barvu písma dle vlastních představ?

Není. Je nutné vybírat z naší nabídky. Na produktové stránce každého vzoru svatebních oznámení najdete v roletce nabídku barev.

Nabízíme 3 technologie tisku. Nejčastější technologií dotisku svatebních textů u námi dodávaných svatebních oznámení je digitální tisk (barva matná). K této technologii není potřeba raznice, což snižuje náklady na tisk. Touto technologií je možné potisknout všechny námi nabízené vzory.

Další dvě technologie tisku - horká ražba, termoražba (ražba přes fólii) a termografický tisk s 3D efektem (termografie) se tisknou za pomocí štočků (raznic), což velice zvyšuje náklady na tisk.

Vzory svatebních oznámení, na které je možné tisknout těmito technologiemi, jsme zařadili do katalogu 1.

U vzorů v katalogu 2 je možné rovněž tyto technologie použít. V tomto katalogu je to již podmíněno jednorázovým poplatkem za výrobu raznic.

Ceny za raznice se rozdělují do 3 kategorií – podle velikosti/délky textu vyleptaného na raznici.

Malá raznice 350 Kč, střední raznice 480 Kč, velká raznice 600 Kč.

V kalkulaci v objednávkovém formuláři se však cena za výrobu raznice při tisku termoražbou nebo termografií (pouze katalog 2) nezobrazí. O tyto ceny bude cenová kalkulace z objednávky upravena a zaslána spolu s grafickým náhledem ke schválení.

 

 • Jak postupovat při objednání dvou variant pozvánek ke stolu? 

Na produktové stránce dané pozvánky ke stolu zadejte součet počtu kusů obou variant. V košíku pak zaškrtnete Přípravu tisku + 2 varianty pozvánek ke stolu a v objednávkovém formuláři (Údaje pro tisk) do příslušných kolonek rozepíšete dané texty a počty kusů.

Pokud objednáváte pozvánky ke stolu bez svatebních oznámení, účtuje se za každou textovou variantu příprava tisku ve výši 200 Kč.

 

 • Je svatební oznámení zkompletované?

Ano, téměř všechny vzory svatebních oznámení kompletujeme zcela zdarma. Pokud však objednáváte svatební oznámení se stuhou, broží atd., vyzvedněte zásilku od přepravce co nejdříve. 

 

 • Je možné použít svatební oznámení i k jiné příležitosti?

Na vzory svatebních oznámení natiskneme libovolný text, např. oznámení ke zlaté svatbě, firemní pozvánku … pro takový tisk platí stejné podmínky, jako pro tisk svatebních oznámení.

 

 • Je možné si objednat svatební oznámení bez tisku?

Většina svatebních oznámení lze objednat i bez potisku. Bez potisku ale nelze objednat vzory svatebních oznámení, u kterých to nedovoluje technologie výroby.

 

 • Jsou obálky v ceně svatebního oznámení?

Ano, standardní obálky jsou dodávány zdarma.

K některým vzorům lze doobjednat luxusní obálku, ta již v ceně není. Možnost dokoupení luxusní obálky je uvedena u jednotlivých vzorů svatebních oznámení. Pokud není u daného oznámení tato možnost uvedena, nelze obálku objednat. 

 

 • Je možné si objednat i designově shodné jmenovky ke stolu?

U většiny vzorů máme ke svatebnímu oznámení i shodnou pozvánku ke stolu, jmenovku ke stolu, popř. další tiskoviny. Máme však v nabídce i oznámení, ke kterým další tiskoviny nemáme. Tato informace je u daných vzorů uvedena.

Jmenovky ke stolu v setech jsou buď stojací (stříška) nebo kartička (totožná jako pozvánka ke stolu), ke které se dodává papírový stojánek na jmenovky.

 

 • Je možný i tisk na jmenovky?

Jmenovky ke stolu dodáváme bez potisku i s potiskem. 
 

Seznam jmen hostů nepište v objednávce pod sebe, ale vedle sebe a jména oddělujte čárkou. Například: Nevěsta, Ženich, Maminka nevěsty, Maminka ženicha, Babička Marie, ...

Tisk na jmenovky ke stolu je možný jen barvou matnou. Cena jmenovek ke stolu je tvořena z ceny za přípravu grafické sazby jmenovek ve výši 200 Kč + cena jmenovky x počet kusů
  
Pokud objednáváte jmenovky ke stolu samostatně (bez dalších tiskovin), napište nám tuto objednávku na email: info@svatebnioznameni.net.  

 

 • Je objednávka závazná?

 Zaslaná objednávka svatebních tiskovin s tiskem a svatebních doplňků je závazná. Zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy lze pouze do zahájení prvních úkonů výrobního procesu (grafické práce na zakázce).

V případě zrušení objednávky ze strany kupujícího v průběhu zpracování objednávky (grafické úpravy, tisk, expedice), je kupující povinen uhradit veškeré náklady vzniklé při zpracování objednávky.

 

 • Je možná doobjednávka svatebního oznámení?

Svatební oznámení lze doobjednat do tří (3) měsíců po uskutečnění zakázky. Po tuto dobu archivujeme konečná data, která byla použita pro tisk. Po tomto termínu jsou data pro tisk již vymazána.

Pokud je při doobjednávce vše beze změn a předchozí příprava je archivována, účtuje se jednorázový manipulační poplatek za dotisk 100 Kč za každou tiskovou variantu + cena za doobjednané svatební tiskoviny x počet kusů + expediční náklady.

V případě jakékoli změny textu na doobjednáváných tiskovinách je nutné vytvořit nový grafický návrh. Za tyto změny se účtuje předtisková příprava ve výši 350 Kč.

Pokud již nejsou konečná data archivována, je nutné vytvořit novou objednávku. 

 

 • Je možné znát celkovou cenu objednávky svatebního oznámení?

Cenu standardních objednávek zjistíte po vyplnění objednávkového formuláře.

Pokud si přejete objednat pozvánky ke stolu, popř. jmenovky ke stolu, je nutné do košíku vložit s daným počtem kusů i tyto tiskoviny.

Bez vložení do košíku se tyto tiskoviny nezapočítají do celkové cenové kalkulace.

V kalkulaci v objednávkovém formuláři však není zohledněna např.:

příprava druhé textové varianty svatebního oznámení, výroba raznice u svatebního oznámení (pouze katalog 2), výroba raznice u pozvánek ke stolu při změně textu a fontu (tisk termoražbou nebo termografií), dotisk jmen nebo monogramů na přední stranu oznámení (pouze katalog 2), jednorázový příplatek za malonákladový tisk. 

O tyto specifické úkony bude cenová kalkulace z objednávky upravena a zaslána spolu s grafickým náhledem ke schválení.

 

 • Tisknete adresy na dopisní obálky?

Adresy na dopisní obálky netiskneme.

 

 • Jak se řeší případná reklamace svatebního oznámení a jak dlouho trvá?

V případě, že dojde k oprávněné reklamaci (nekvalitní tisk, chybné počty kusů), bude reklamace vyřízena neprodleně, a to bezplatnou výrobou tiskovin zcela obsahově odpovídajícím odsouhlasené korektuře. Ostatní obchodní ujednání se řídí obchodním zákoníkem ČR. 

 

 • Zasíláte vzorky svatebních oznámení?

Bohužel, tuto službu neposkytujeme. 

 

 • Zasíláte svatební oznámení v elektronické podobě?

Bohužel, tuto službu neposkytujeme. 

 

 • Zasíláte svatební oznámení do zahraničí?

Bohužel, svatební tiskoviny zasíláme pouze po České republice.


 
Nenašli jste zde odpověď na svoji otázku? Máte speciální přání?  
Napište nám na náš email info@svatebnioznameni.net

 

NzFhN2Yw